Menu

Rekonwalescencja i gojenie

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, ból, pieczenie. Często występującym zjawiskiem jest też światłowstręt. Objawy te zwykle ustępują w drugim dniu po laserowej korekcji wzroku. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu oczy mogą być podrażnione, mogą występować wylewy podspojówkowe. Wszystkie dolegliwości będą stopniowo ustępować, łagodzić je też będą zalecone krople oczne. Bezpośrednio po zabiegu widzenie będzie nieostre, w ciągu kilku pierwszych godzin następować będzie stopniowa poprawa. Stabilizacja ostrości wzroku powinna zakończyć się po około 3 miesiącach po operacji.

Bezpośrednio po zabiegu nie należy planować podróży do stref klimatycznych znacznie odbiegających od naszej - tzn. należy unikać bardzo gorącego klimatu oraz miejsc o wysokiej wilgotności. Wysiłek fizyczny należy ograniczyć po zabiegu przez pierwsze 2 tygodnie. Przez 2 - 3 miesiące po zabiegu należy szczególnie ograniczyć pływanie w basenie oraz wszystkie sporty, które mogą wiązać się z ryzykiem urazu, np. squash, tenis, piłka ręczna.

Powrót do pracy po laserowej korekcji wzroku może nastąpić już po kilku dniach, ale jest to zależne od charakteru wykonywanej pracy. Prosimy pamiętać, aby ograniczyć kontakt z kurzem, pyłem, zapewnić sobie dostęp do łazienki i mieć możliwość regularnie wpuszczać zalecone krople. Przez kilka dni po zabiegu zalecamy ograniczyć prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Na pierwszej wizycie kontrolnej zostanie zdjęta soczewka opatrunkowa.